Cavalleria Toscana Schabrak Diamond Quilted Hopp

1.899 kr

Artikelnr: SOT051-JE222 Kategorier: , , , , ,
Beskrivning

Cavalleria Toscana Schabrak Diamond Quilted Hopp

Upptäck den ultimata komforten och stilen för din häst med Diamond Quilted Hopp schabrak från Cavalleria Toscana. Detta schabrak är designad med både funktion och estetik i åtanke. Vilket gör den till det perfekta valet för ryttare som vill ha det bästa för sina hästar.

Tillverkad av högkvalitativt tyg, kombinerar detta schabrak enastående andningsförmåga med optimal dämpning. Det diamantquiltade mönstret ger inte bara ett lyxigt utseende utan säkerställer även att trycket fördelas jämnt över hästens rygg, vilket minskar risken för obehag eller skador under ridning.

Schabrakets ergonomiska design anpassar sig perfekt till hästens form, vilket ger en nära kontakt och frihet i rörelserna. Den stilrena Cavalleria Toscana-loggan ger en elegant touch, medan den slitstarka och lättskötta jerseyytan gör att schabraket håller sig snyggt även efter många användningar.

Ytterligare information
Färg

Dark Blue

,

Light Teal Green

,

Black

Storlek

Full

Recensioner

Det finns inga recensioner än.

Bli först med att recensera ”Cavalleria Toscana Schabrak Diamond Quilted Hopp”