NAF Oestress pulver

650 kr1.175 kr

Artikelnr: NAF89 Kategorier: , , ,
Beskrivning

NAF Oestress pulver

Ston upplever ofta under brunst samma stressiga hormonella obalans motsvarande hingstarnas. Tecken kan inkludera humörsvängningar, aggressivitet, retlighet och minskad prestanda. Placeringen av äggstockarna (precis bakom sadeln) innebär att ett obehag ofta resulterar i en ovilja att arbeta med ryggen, svansviftande och till och med bockningar eller sparkar.

Med en unik sammansättning i Naf Oestress pulver kompletterar det stoet med extrakt av örtbaserade ingredienser som har använts i hundratals år för att stödja hormonbalansen. Genom att förbättra stoets kost med Oestress, hjälper du ditt sto att balansera hormonnivåer naturligt. Vilket ger henne möjlighet att slappna av och koncentrera sig på sitt arbete.

Oestress ska ges dagligen under hela våren och sommaren, och kan ökas i samband med stoets brunstcykel. Om behövligt, kan dock Oestress användas året runt.

TÄVLINGSKARENS
SWE: 96h FEI: 0h

MER INFORMATION

För mer information, innehåll och dosering, klicka här

VILL DU FÖRDJUPA DIG MER INOM ÄMNET?

För att komma till artiklar i vår Kunskapsbank, Klicka här

Ytterligare information
Storlek

1kg

,

500g

Recensioner

Det finns inga recensioner än.

Bli först med att recensera ”NAF Oestress pulver”