
Horse Guard Diya Grimma 2.0
189 kr
- Justerbara spännen över nacken och runt nosen
- Vadderad för extra komfort
Horse Guard Diya Grimma 2.0
Horse Guard Diya grimma 2.0 är en snygg och mjuk grimma som inte bara är funktionell utan också stilfull. Grimman har Horse Guards logotyp invävd i materialet, vilket ger den en elegant och snygg touch.
Den är designad med justerbara spännen över nacken och runt nosen för att säkerställa den absolut bästa passformen för din häst. Det mjuka vadderade materialet över nosryggen och nacken ger extra komfort och minskar risken för tryck och skav. För att ytterligare förbättra komforten är både nosgrimman och nackstycket fodrade med neopren. Vilket minimerar slitaget på hästens päls och ger en mjuk känsla mot huden.
Spännena är tillverkade i matt silver, vilket inte bara ger en snygg kontrast mot grimman utan också är robusta och hållbara. Den perfekta grimman både i hagen och stallet!
Färg |
Navy ,Svart |
---|---|
Storlek |
Shetland ,Ponny ,Cob ,Full ,X-full |
Du måste vara inloggad för att skriva en recension.
Relaterade produkter

Beris Eggbutt Tongue port soft
999 kr
Beris Kombi Tongue port soft
1.689 kr
Beris Three-ring Tongue port soft
1.429 kr
Beris Pelham Comfort soft, lång skänkel
1.959 kr
Beris Pelham Comfort soft, kort skänkel
1.959 kr
Beris Pelham Tongue port soft, lång skänkel
1.879 kr
Beris Pelham Leather soft, lång skänkel
2.119 kr
Recensioner
Det finns inga recensioner än.